Nejoblíbenější stavební systém našich klientů je klasické tvárnicové zdivo. To často kombinujeme s dodatečným zateplením. Výhodou stavebního systému je rychlost, přesnost, trvanlivost a obecná známost mezi veřejností.

Jedná se o nejčastěji používané nosné zdivo ve výstavbě rodinných domů. Zároveň to potvrzují i naši klienti a právě ze systému pálených tvárnic stavíme nejvíce domů. Zdivo preferujeme v šíři 300 mm v kombinaci se zateplením z polystyrenu v min. šíři 140 mm. Nejčastěji používáme broušené cihelné tvárnice, které spojíme se speciální zdící pěnou. Celková stavba je systémově řešena vč. překladů.

Popis předního výrobce HELUZ spol.

Pro jednovrstvé obvodové zdivo pasivních, nízkoenergetických a energeticky úsporných budov.

Broušené cihly FAMILY mají nejlepší tepelněizolační vlastnosti na trhu v porovnání s ostatními materiály pro jednovrstvé zdivo bez vyplněných dutin. Cihly FAMILY se vyznačují jednou z nejpropracovanějších geometrií cihelného bloku minimalizující prostup tepla při zachování vysoké pevnosti.

  • nejlepší tepelněizolační vlastnosti v kategorii neplněných cihel vhodných pro nízkoenergetické i pasivní domy, součinitel prostupu tepla U až 0,14 W/m2K nákladově optimální varianta tj. investice do zdiva v poměru k její návratnost je nejvyšší
  • komfortní mikroklima místností
  • kompletní systémové řešení obálky budovy v jednovrstvé konstrukci
  • dobrý základní předpoklad pro získání energetického štítku pro nízkoenergetické a pasivní domy
  • masivní, bezpečná konstrukce
  • přirozený prostup vodních par – zdivo dýchá
cihelné domy cihla

Vytvořil Roman Erlitz © 2024. Všechna práva vyhrazena.